Українська
 
Чорнобиль. Відродження. Лось європейський (н)

Дата введення в обіг: 25 квітня 2025
Технічні характеристики
Номінал Метал Маса, г Діаметр, мм Якість карбування Гурт Тираж, штук Фактичний тираж, штук
5 нейзильбер 16.5 35 спеціальний анциркулейтед рифлений 40 000 20 000 (капсула)
20 000 (у сувенірному пакованні)

 

Серія: Флора і фауна України

Пам’ятна монета “Чорнобиль. Відродження. Лось європейський” присвячена найбільшому представнику родини оленевих в Україні – лосю європейському (Alces alces), який став символом відновлення природних екосистем Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Чорнобильський заповідник – найбільший природоохоронний об’єкт України площею 226 269,5 га. Він має ключове значення для збереження природних процесів у зонах радіаційного впливу та є притулком для багатьох рідкісних видів рослин і тварин. Лось європейський, занесений до Червоної книги України у 2017 році, уособлює силу природи, яка здатна відновлюватися навіть після найтяжчих випробувань. Його присутність у заповіднику підкреслює важливість збереження біорізноманіття та відповідального ставлення до навколишнього середовища.


Роздрібна ціна, 152 грн в капсулі: 198 грн у сувенірному пакованні: (станом на 25.04.2025)

 

На аверсі монети розміщено: малий Державний Герб України (угорі), написи: УКРАЇНА (під гербом), номінал монети – 5 / ГРИВЕНЬ (праворуч від герба); у центрі – символічне колесо життя, що знаменує відродження природи: стилізований міжнародний знак “Радіаційна загроза”, оповитий листям, навколо якого тварини, популяції яких розвиваються у 30-кілометровій зоні відчуження, що стала своєрідним резерватом для розмноження, зокрема лелеки чорного, коня Пржевальського, рисі, зубра, лося, ведмедя бурого; по колу, на дзеркальному тлі написи: ЧОРНОБИЛЬСЬКИЙ РАДІАЦІЙНО-ЕКОЛОГІЧНИЙ БІОСФЕРНИЙ ЗАПОВІДНИК (ліворуч), CHORNOBYL RADIATION AND ECOLOGICAL BIOSPHERE RESERVE; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (угорі); рік карбування – 2025 (унизу).
На реверсі монети на тлі пейзажу зображено лося європейського (елемент оздоблення – тамподрук), над яким на дзеркальному тлі написи: ЛОСЬ / ЄВРОПЕЙСЬКИЙ / ALCES ALCES; угорі – лосиця з малям.

 

Художник: Наталія Фандікова
Скульптор: Анатолій Демяненко, Володимир Дем’яненко

 

 
Сайт для коллекционеров-любителей и профессионалов